Marinina Aleksandra - Anastazja Kamieńska - 29 - Motywy osobiste [Audiobook PL]

Marinina Aleksandra - Anastazja Kamieńska - 29 - Motywy osobiste [Audiobook PL]

Lektor: Wojciech Żołądkowicz

Rozmiar: 638 MB
Czas: 15:19 h
Bitrate: 96 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Za pragnieniem zemsty często skrywają się najciemniejsze pragnienia: żądza władzy, bogactwa oraz najbardziej dziwaczne ambicje... By odkryć motywy okrutnej zbrodni, Anastazja Kamieńska musi sięgnąć w głąb tajemnic z przeszłości.
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 9    
  

Watson Sue - Nasze małe kłamstwa [Audiobook PL]

Watson Sue - Nasze małe kłamstwa [Audiobook PL]Lektor: Anna Dereszowska

Rozmiar: 981 MB
Czas: 11:54 h
Bitrate: 192 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Jak daleko się posuniesz, by chronić swoje idealne życie? Życie Marianne jest idealne. Jest żoną przystojnego chirurga, matką trojga wspaniałych dzieci, ma piękny dom w najlepszej dzielnicy. Kobieta nie musi nic robić. Ma tylko opiekować się swoją rodziną. Jej perfekcyjne życie dla innych jest spełnieniem marzeń. Nie zawsze tak było. Czasem trudna przeszłość Marianne daje o sobie znać, ale zawsze wtedy u jej boku jest jej kochający mąż. Pewnego dnia na idealnym życiu Marianne pojawia się rysa o wdzięcznym imieniu Caroline. Dotąd Marianne sądziła, że doskonale rozumie swoje małżeństwo, ale prawda ma wiele twarzy. Im bardziej Marianne interesuje się Caroline, zaczyna sobie zadawać pytanie nie tylko o to, czy powinna być zazdrosna, ale też o to, czy powinna się bać. Małżeństwo nie ma prostych instrukcji i nie wszystko jest czarne lub białe. Może ci się nie spodobać to, co zobaczysz.Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 17    
  

Dalrymple William & Anand Anita - Koh-i-noor. Historia najsłynniejszego diamentu świata [Audiobook PL]

Dalrymple William & Anand Anita - Koh-i-noor. Historia najsłynniejszego diamentu świata  [Audiobook PL]Lektor: Roch Siemianowski, Daria Brudnias

Rozmiar: 439 MB
Czas: 7:43 h
Bitrate: 128 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Pierwsza pełna historia najsłynniejszego diamentu świata, Koh-i-Noora, czyli Góry światła.

29 marca 1849 roku dziesięcioletni maharadża Pendżabu został wprowadzony do sali tronowej Pałacu Luster we wspaniałym forcie Lahaur. Tam w czasie publicznej ceremonii, wystraszony, ale zachowujący godność chłopiec, formalnie przekazał prawdziwe skarby najbogatszego państwa Indii prywatnej korporacji – Kompanii Wschodnioindyjskiej. Został również zmuszony do podarowania brytyjskiej monarchini, królowej Wiktorii, prawdopodobnie najcenniejszego przedmiotu na subkontynencie: słynnego brylantu o nazwie Koh-i-Noor.

Na historię klejnotu, będącego przede wszystkim symbolem władzy, składały się w tamtym czasie głównie plotki z bazarów Delhi, niemniej uznawane za obowiązującą wersję. Dopiero teraz kamień został odmitologizowany. W rezultacie świat może nareszcie poznać jego prawdziwe dzieje, pełne chciwości, zbrodni, tortur i morderstw, kolonializmu i grabieży – autorom udało się bowiem dotrzeć do wielu, nieznanych wcześniej źródeł, znajdujących się między innymi w południowej i środkowej Azji.

Historia kończy się na opisie budzącego kontrowersje obecnego miejsca przechowywania drogocennego kamienia: londyńskiej Tower, gdzie w muzeum klejnotów królewskich zdobi koronę królowej matki.Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 15    
  

Jurgała-Jureczka Joanna - Kossakowie. Biały mazur [Audiobook PL]

Jurgała-Jureczka Joanna  - Kossakowie. Biały mazur [Audiobook PL]Lektor: Donata Cieślik

Rozmiar: 939 MB
Czas: 11:23 h
Bitrate: 192 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Tadeusz i Wojciech Kossakowie, synowie znanego malarza Juliusza, byli bliźniakami. Ożenili się z pannami Kisielnickimi, kuzynkami. Tadeusz i Anna byli rodzicami znanej pisarki: Zofii Kossak-Szczuckiej-Szatkowskiej. Wojciech i Maria wydali na świat poetkę: Lilkę (Marię Pawlikowską-Jasnorzewską), satyryczkę: Madzię (Magdalenę Samozwaniec) i malarza: Jerzego Kossaka.
Jak to się stało, że domy podobnych do siebie jak dwie krople wody braci, które prowadziły tak podobne do siebie kobiety, prawie siostry – były odległe, jak dwa różne światy?
Kolejna książka biografki Zofii Kossak i autorki „Kobiet Kossaków” ujawnia nieznane, zaskakujące fakty dotyczące ziemiańskiej i artystycznej rodziny Kossaków. Jest próbą odpowiedzi na pytanie – czego jeszcze o nich nie wiemy? Jakie tajemnice skrywają ich domy? Czy Kossakówka jest nawiedzona? Jakie niezawinione winy ma na swoim sumieniu Jerzy Kossak? Czy Lilka była jedynie subtelną poetką; Magdalena – królową satyry, życie traktującą z przymrużeniem oka; a Zofia matką-Polką? Do kogo pisali w tym samym czasie listy miłosne syn i ojciec – Wojciech i Jerzy? Która z Kossakówien nosi imię kochanki Wojciecha? Dlaczego Magdalena Samozwaniec nie witała na lotnisku powracającej z emigracji kuzynki – Zofii?Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 17    
  


Ciszewski Marcin - Invictus [Audiobook PL]

Ciszewski Marcin - Invictus [Audiobook PL]

Lektor: Krzysztof Gosztyła

Rozmiar: 821 MB
Czas: 14:51 h
Bitrate: 128 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Mistrz powieści sensacyjnych w nowej odsłonie!
Polacy przegrywają Bitwę Warszawską w sierpniu 1920 roku. Pochód bolszewików trwa dalej. Rewolucja ogarnia całą Europę kontynentalną. W końcu, w grudniu 1922 roku utworzony zostaje Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich, obejmujący terytorium od Władywostoku do Lizbony.
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 19    
  

Severski Vincent V. - Zamęt - 02. Odwet [Audiobook PL]

Severski Vincent V. - Zamęt - 02. Odwet [Audiobook PL]

Lektor: Krzysztof Gosztyła

Rozmiar: 1,87 GB
Czas: 23:02 h
Bitrate: 192 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Waldemar Zenonik, oficer polskiego wywiadu, ginie w Algierze, wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Ślady wskazują na Al-Kaidę.

W tym samym czasie w Baku inny oficer wywiadu, Robert Kunicki, spotyka się z Jewgienijem Morozowem – dziennikarzem i rosyjskim szpiegiem. Wkrótce po rozmowie umiera na atak serca.

Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka – zbliżają się wybory parlamentarne.

Sekcja Romana Leskiego otrzymuje zadanie specjalne - prześwietlenie bohatera z Iraku, Olgierda Rubeckiego, który startuje w wyborach i zagraża partii rządzącej. Okazuje się, że w sprawach Rubeckiego i oficerów pojawiają się te same nazwiska.

Członkowie tajnej komórki Agencji Wywiadu znowu w akcji!Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 25    
  

Myśliwski Wiesław - Ucho igielne [Audiobook PL]

Myśliwski Wiesław - Ucho igielne [Audiobook PL]Lektor: Jerzy Radziwiłowicz

Rozmiar: 545 MB
Czas: 13:00:59 h
Bitrate: 96 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

"Ucho Igielne" to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.
Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 22    
  

Nesbo Jo - Harry Hole -12 - Nóż [Audiobook PL]

Nesbo Jo - Harry Hole - 12 - Nóż [Audiobook PL]

Lektor: Mariusz Bonaszewski

Rozmiar: 1,06 GB
Czas: 19:53 h
Bitrate: 128 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Harry Hole wrócił do punktu wyjścia: znowu pije, Rakel wyrzuciła go z domu, ponownie mieszka przy Sofies gate. Pewnego dnia budzi się z obezwładniającym kacem, a na dłoniach i ubraniu ze zdumieniem spostrzega ślady krwi. Kompletnie nic nie pamięta z minionej nocy…

Harry wiele przeżył, ale nawet on nie jest gotowy na koszmar, jaki zgotował mu los. Policjant musi zmierzyć się nie tylko ze starym, śmiertelnym wrogiem, ale i ze swoim osobistym piekłem.Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 19    
  

Stelar Marek - Suder - 03 - Nietykalny [Audiobook PL]

Stelar Marek - Suder - 03 - Nietykalny [Audiobook PL]Lektor: Adam Bauman

Rozmiar: 822 MB
Czas: 14:56 h
Bitrate: 128 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Kiedy myśliwy zmienia się w zwierzynę łowną, przestają obowiązywać wszelkie reguły.
W Szczecinie grasuje seryjny morderca. Swoje ofiary zabija bardzo brutalnie, a na miejscu zbrodni zawsze zostawia coś charakterystycznego? Nazywa siebie „Nietykalnym”, a w listach rzuca wyzwanie policji.

Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 18    
  

Stelar Marek - Suder - 02 - Niewiadoma [Audiobook PL]

Stelar Marek - Suder - 02 - Niewiadoma [Audiobook PL]

Lektor: Adam Bauman

Rozmiar: 797 MB
Czas: 1425 h
Bitrate: 128 kbps
Format: MP3
Kompresja: rar

Opis:

Niektórzy nie cofną się przed niczym, żeby chronić siebie i swoich bliskich
Szczecin, czerwiec 2016 roku. W gabinecie psychoterapeutki Mileny Korcz zjawia się pewien mężczyzna. Nie przyszedł po pomoc, chce tylko zadać bardzo ważne pytanie.
Mężczyzna nie opuszcza gabinetu żywy.
Tymczasem eksglina Dariusz Suder powoli otrząsa się z traumy przeszłości i odnajduje wreszcie względny spokój. Wszystko zmienia się, gdy dociera do niego informacja o śmierci człowieka, którego poznał kiedyś przypadkiem. Wiele wskazuje na to, że zabiła go kobieta, której Suder zawdzięcza naprawdę dużo… Przez to znów wikła się w prywatne śledztwo, którego kolejne etapy wyznaczają następne zagadkowe zabójstwa.
Mimo że sprawa jest jedną, wielką niewiadomą, on wie jedno: musi odnaleźć Milenę Korcz, zanim zrobi to policja.
I zanim znajdzie ją ktoś, kto będzie chciał poznać odpowiedź na bardzo ważne pytanie.Więcej / Pobierz   Komentarze: 0   Wyświetleń: 18