Binio Bill Część 01-09 [Komiks PL] » ExSite PREMIUM
NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!
Przypomnij hasło

ExSite PREMIUM Tutaj znajdziesz wszystko !Witamy na ExSite PREMIUM !

Binio Bill Część 01-09 [Komiks PL]

Dodał: gibson1965 16-06-2017, 21:33

Binio Bill Część 01-09 [Komiks PL]

Binio Bill Część 01-09 [Komiks PL]Opis:


Binio Bill – seria komiksów o przygodach Binio Billa. Autorem scenariusza i rysunków jest Jerzy Wróblewski.

Seria ta prawie w całości z wyjątkiem dwóch ostatnich albumów ukazała się tylko w gazecie harcerskiej Świat Młodych w latach 80. Komiks ten był tam drukowany na ostatniej stornie owej gazety. Bohaterem serii jest kowboj przezywający różne przygody na Dzikim Zachodzie, towarzyszu mu w tym jego wyjątkowy koń Cyklon.

Pierwszy komiks o przygodach Binio Bila - Rio Klawo powstał w roku 1975 jednak wydawnictwo "Sport i Turystyka" nie zdecydowało się go wydać, odrzuciło komis ze względu na ograniczony przydział papieru. Również magazyn Relax z którym Wróblewski na stałe współpracował i który już miał drukować Binio Billa w 4 numerze się wycofał. Zaważyły względy ideologiczne. Ukazał się on po raz pierwszy 12 czerwca 1980 w Świecie Młodych.

Bezpośrednią protoplastą komiksu Binio Bill był historia wydany w roku 1968 w magazynie "Dookoła Świata" zatytułowany "Huczące Colty", w którym bohater szeryf Dan ściga bandytę Czarnego Freda, który porwał ukochana stróża prawa - Mary Williams. Seria ta powstała z fascynacji Jerzego Wróblewskiego westernem jako gatunkiem literackim i filmowym, potwierdza to siostra autora Maria Patyk, która mówi: " Jak w kinie grali western codziennie, siedem dni w ciągu tygodnia to tyle razy chodził, (J.W) codziennie szedł na ten sam film".


Główni bohaterowie:

Binio Bill - szeryf Rio Klawo
Cyklon - wierny koń Binio Billa
Dan Wycior - zastępca Binio Billa i jego przyjaciel

Komiksy w serii:

Rio Klawo
Binio Bill na szlaku bezprawia
Binio Bill i 100 karabinów
Binio Bill kontra trojaczki Benneta
Binio Bill kręci western i ...w kosmos
Binio Bill i ciocia Patty
Śladami Kida Walkera
Binio Bill ...i skarb Pajutów
Binio Bill ...i Szalony Heronimo

Opis uploadu:

wielkosc calosci: 56,8 MB rodzaj kompresji: .rar zawartosc uploadu: plik .pdf wersja jezykowa: polska autor: Jerzy Wróblewski brak danych naprawczychDownload:

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany, jeżeli nie masz konta zarejestruj się!
      Wyświetlenia: 267

Dodaj komentarz

  • Pogróbienie Kursywa Podkreślony tekst Przekreślony tekst | Wyrównaj do lewej Wyśrodkuj Wyrównaj do prawej | Wstaw emotikonę Wstaw linkWstaw zabezpieczony URL Wybór koloru | Ukryty tekst Wstaw cytat Konwertuj zaznaczony tekst do Cyrillicę Wstaw spoiler
  • (przeładuj obrazek)