Asterix Części 00-34 + 2 Extra [Komiks PL] » ExSite PREMIUM
Asterix Części 00-34 + 2 Extra [Komiks PL]
Asterix Części 00-34 + 2 Extra [Komiks PL]

Asterix Części 00-34 + 2 Extra [Komiks PL]


Opis:


Najslawniejsza w Europie seria komiksów humorystycznych, od lat cieszaca sie wielkim zainteresowaniem czytelników. Niezwykle przygody Asteriksa i jego grubego przyjaciela Obeliksa oraz innych mieszkanców galijskiej wioski byly tworzone przez scenarzyste Rene Goscinnego i rysownika Alberta Uderzo. Od smierci Goscinnego (1977 r.) Uderzo zajmuje sie takze pisaniem scenariuszy do Asteriksów.

W kazdym albumie serii komiksów Galowie zmagaja sie ze swoim najwiekszym wrogiem, czyli z Rzymianami. Przy pomocy magicznego napoju, którego recepture zna druid Galów niejaki Panoramiks bohaterowie sa obdarzeni niezwykla sila i moca sluzaca do pokonania przeciwników. Glówni bohaterowie to dwójka „przyjaciól na smierc i zycie”, czyli maly cialem, a wielki duchem Asterix i jego potezny kompan Obelix. Jest to rodzaj bohaterów, gdzie jeden jest slabszy fizycznie, za to o wiele bardziej sprytniejszy od drugiego.

Inni bohaterowie komiksu
Panoramix- wyzej wymieniony druid, znajacy przepis na niezwykly napój
Asparanoix- wódz plemienia
Kakofonix- falszujacy bard
Idefix- maly piesek, który czesto pomaga glównym bohaterom wyjsc calo nawet z najwiekszych klopotów

Kazdy z 34 egzemplarzy komiksu obfituje w duze ilosci dobrego humoru, aluzji, bójek z Rzymianami, sprzeczek w wioskach (zwykle wywolane sa odmiennymi zdaniami na temat nieswiezych ryb), szykan Rzymian, a takze prób spiewu barda. Koncowa scena jest zwykle uczta przy której zbieraja sie postacie z calej wioski po przezwyciezeniu kolejnego klopotu. Czesc egzemplarzy mimo, ze przedstawia ww. przebiegi akcji jest wzbogacona o nawiazania do wspólczesnych czasów, wydarzen, czy tez problemów. Jesli chcemy znalezc watek polityczny to warto siegnac po albumy pt.,: „Walka wodzów”, „Podarunek Cezara”, czy takze „Gleboki rów”. Cechy takie jak naiwnosc, reklama, czy glupota polaczona z walka o potencjalnych klientów zostaly napietnowane w albumach: „Asterix i kociolek”, czy „Obeliks i spólka”. Satyry feminizmu nalezy szukac w albumie „Róza i miecz”. W komiksie „Wyprawa Asterixa dookola Galii” mozemy doszukac sie nawiazania do slynnego Tour de France, natomiast w „Odysei Asterixa” podrózy Odyseusza. Schemat fabuly jest zwykle taki sam. Kazda intryga rozpoczyna sie w momencie, kiedy Rzymianie chca w jakis sposób pokonac Asterixa i Obeliksa. Przeciwnikiem jest Juliusz Cezar, lub tez jego przedstawiciele. Zapobiec tragedii moga glówni bohaterowie, którzy zostaja wyznaczeni przez wodza w celu wypelnienia misji. Drugim typem fabuly jest udzielenie pomocy ludom zagrozonym, czyli Brytom, Egipcjanom, jak i Iberom.

Zawartosc :

Asteriks #01: Przygody Gala Asterixa
Asteriks #02: Zloty Sierp
Asteriks #03: Asteriks Gladiator
Asteriks #04: Wyprawa dookola Galii
Asteriks #05: Asteriks i Kleopatra
Asteriks #06: Walka Wodzów
Asteriks #07: Asteriks u Brytów
Asteriks #08: Asteriks i Goci
Asteriks #09: Asteriks i Normanowie
Asteriks #10: Asteriks Legionista
Asteriks #11: Tarcza Arwenów
Asteriks #12: Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich
Asteriks #13: Asteriks i kociolek
Asteriks #14: Asteriks w Hiszpanii
Asteriks #15: Niezgoda
Asteriks #16: Asteriks u Helwetów
Asteriks #17: Osiedle bogów
Asteriks #18: Laury Cezara
Asteriks #19: Wrózbita
Asteriks #20: Asteriks na Korsyce
Asteriks #21: Podarunek Cezara
Asteriks #22: Wielka Przeprawa
Asteriks #23: Obeliks i spólka
Asteriks #24: Asteriks u Belgów
Asteriks #25: Wielki rów
Asteriks #26: Odyseja Asteriksa
Asteriks #27: Syn Asteriksa
Asteriks #28: Asteriks u Reszehezady
Asteriks #29: Róza i Miecz
Asteriks #30: Galera Obeliksa
Asteriks #31: Asteriks i Latraviata
Asteriks #32: Galijskie poczatki
Asteriks #33: Kiedy niebo spada na glowe
Asteriks #34: Zlota ksiega Asteriksa

oraz Extra

Jak Obeliks wpadl do kociolka druida, kiedy byl maly
W holdzie Albertowi Uderzo

Zapraszam !!!


Opis uploadu:

wielkosc calosci: 1,04 GB rodzaj kompresji: .rar zawartosc uploadu: plik .pdf wersja jezykowa: polska autor: Rene Goscinny, Albert Uderzo brak danych naprawczychDownload:

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany i wykupić rangę Super VIP lub rangę DONATOR - szczegóły na stronie w sekcji Dotacja - (DONATOR.SUPER VIP).

Jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Podobne Posty


Komentarze: 0   Wyświetleń: 750  

Dodaj komentarz

Pogróbienie Kursywa Podkreślony tekst Przekreślony tekst | Wyrównaj do lewej Wyśrodkuj Wyrównaj do prawej | Wstaw emotikonę Wstaw linkWstaw zabezpieczony URL Wybór koloru | Ukryty tekst Wstaw cytat Konwertuj zaznaczony tekst do Cyrillicę Wstaw spoiler