Arrabal Fernando - Baal w Babilonie [Słuchowisko PL] » ExSite PREMIUM
Arrabal Fernando - Baal w Babilonie [Słuchowisko PL]
Arrabal Fernando - Baal w Babilonie [Słuchowisko PL]

Teatr Polskiego Radia

Powiesc w Teatrze Wyobrazni


Arrabal Fernando - Baal w Babilonie [Słuchowisko PL]


Wykonawcy:


Anna Seniuk, Piotr Bajor, Marek Obertyn, Wlodzimierz Press i inniOpis:


„Baal w Babilonie” – to zwierzenia, jakie szepcze pólglosem autor powiesci, chociaz pozornie jest to dlugi list mlodego mezczyzny, chorego i samotnego, do oddalonej od niego matki, której nadzieje zawiódl i zdaje sobie z tego sprawe. Powiesc sklada sie z krótkich rozdzialów pisanych stylem gladkim, plynnym jak spokojna przezroczysta woda, a spiewny rytm nasladuje rytm modlitwy, litanii. Arrabal przesuwa swe wspomnienia jak paciorki rózanca przerywanego pauzami i wznowieniami. Niekiedy zwykle „tak”, jak u Joyce’a, staje sie melodeklamacja, która doskonali sie coraz bardziej, gietka jak arabeska, jednolita jak spiew gregorianski. Mlody Arrabal mówi sam do siebie i snujac nic swego zycia pozwala nam ogladac jakby przez jego pryzmat Hiszpanie w calym jej okrucienstwie i barbarzynskim splendorze, jej fanatyzm i mistyczny splendor. Poprzez dziecieca naiwnosc daje nam obraz glebokiego rozdarcia, które brutalnie podzielilo Hiszpanie na dwa wrogie obozy stawiajace sobie czolo w zazartej walce (...).


Opis uploadu:

wielkosc calosci: 34.6 MB Czas trwania: 01h 15m 47s bit rate: 128kbps rodzaj kompresji: rar zawartosc uploadu: mp3 wersja jezykowa: PL BRAK DANYCH NAPRAWCZYCHDownload:

Aby zobaczyć ukryty tekst musisz być zalogowany i wykupić rangę Super VIP lub rangę DONATOR - szczegóły na stronie w sekcji Dotacja - (DONATOR.SUPER VIP).

Jeżeli nie masz konta zarejestruj się!Podobne Posty


Komentarze: 0   Wyświetleń: 142  

Dodaj komentarz

Pogróbienie Kursywa Podkreślony tekst Przekreślony tekst | Wyrównaj do lewej Wyśrodkuj Wyrównaj do prawej | Wstaw emotikonę Wstaw linkWstaw zabezpieczony URL Wybór koloru | Ukryty tekst Wstaw cytat Konwertuj zaznaczony tekst do Cyrillicę Wstaw spoiler